Coaching Płodności

Jeśli tak, to coaching może być świetnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Coaching płodności, co to takiego?
Czasem długie starania o dziecko mogą być dużym obciążeniem psychicznym dla pary. Kiedy staracie się o dziecko i po kilku próbach nic z tego nie wychodzi to automatycznie pojawiają się żal, smutek, złość i zniecierpliwienie. Niektóre z nas zaczynają się zastanawiać co jest z nimi nie tak? Inne kobiety zaczynają obwiniać partnerów. A na pewno wiele z nas zaczyna zazdrościć innym kobietom w ciąży i zastanawiać się „Dlaczego ona zaszła w ciążę a ja nie mogę?!”.

Wszystkie te myśli i emocje generują ogromny stres, który niestety nie pomaga w staraniach się o dziecko. Dlatego, tak ważne jest aby nauczyć sobie radzić z tymi wszystkimi emocjami i negatywnymi myślami. Wiele badań wskazuje stres za ważny czynnik w problemach z płodnością.

Aby zwiększyć swoje szansę na zajście w ciążę (zarówno naturalnie oraz metodami in vitro czy inseminacji) musisz nauczyć się zapanować nad silnymi emocjami, a przede wszystkim, nad mało przydatnymi negatywnymi myślami. I w tym pomoże Ci Coaching.

Jedno jest pewne, nasz mózg jest silnie połączony z naszym ciałem. Nie wierzysz? Przypomnij sobie kiedy ostatnio byłaś bardzo zestresowana, bądź zdenerwowana. Podejrzewam, że czułaś się zirytowana, sfrustrowana, może przestraszona? A co działo się w Twoim ciele? Czy biło Ci mocniej serce? Dostałaś migreny lub bóli głowy? A może zaczęłaś nerwowo machać nogą lub mieć spocone ręce? To są normalne reakcje naszego organizmu na informację z naszego mózgu, że coś jest nie tak.

Podobnie jest w sytuacji kiedy bardzo stresujemy się wizją zajścia w ciążę, bycia mamą a także sytuacją, kiedy nasze starania o dziecko nic nie przynoszą. Wtedy, nasz mózg odczytuje nasze obawy jako pewnego rodzaju niebezpieczeństwo i wysyła sygnał do organizmu, że nie jesteśmy gotowe aby zajść w ciążę. A przecież tak bardzo tego chcemy!

Pomogę Ci wyeliminować to, co przeszkadza i uporządkować resztę, tak abyś miała większe szanse na poczęcie dziecka.

Umów się już teraz na bezpłatną konsultację. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Prywatnie, zdradzę Ci, że też długo starałam się o dziecko. Wiem, że stwierdzenie „długo” jest subiektywne, bo wiele moich klientek starało się o dziecko rok i dłużej. Ale ja w momencie podjęcia decyzji o zajście w ciążę byłam w świetnej formie fizycznej, zdrowa jak rybka i bardzo podekscytowana wizją bycia mamą. Mój mąż też był zdrowy i w świetnej formie. Ale przez 6 miesięcy płakałam za każdym razem jak widziałam swój negatywny test ciążowy. Dopiero wtedy podjęłam intensywną pracę nad sobą stosując wszystkie metody i wytyczne coachingu płodności. Przekonałam się, że jednak blokowało mnie coś „w głowie” i musiałam sobie poukładać kilka spraw aby całkowicie przygotować się do roli mamy. No i udało się! Po siedmiu miesiącach starań zobaczyłam swoje wymarzone dwie kreski.

Dziś jestem szczęśliwą mamą, żoną i Coachem z misją aby wspierać kobiety w realizacji ich celów i marzeń, a w szczególności wspierania ich drogi do poczęcia dziecka.